سرعت عمل یا تعادل

تعداد پسند ها : 3
تاکنون 2264 نفر این پست را مشاهده کرده اند

تعادل سرعتی


سرعت عمل یا تعادل

مدیریت مجازی ساختمان

سرعت عمل یا تعادل

مدیر ساختمان (درخواست خدمات ، مدیریت و بازگشت سرمایه)

 

داشتن سرعت عمل الزاماً به معنای توانایی بیشتر نیست، ولی خیلی از جاها این دو با یکدیگر مترادف‌اند. بخش از این توانایی به انجام کارهای بیشتر برمیگردد، بخشی دیگر به قدرت درونی‌ای که امکان انجام کارهای متفاوت را برای ما ممکن می‌کند.

مثل دانشجویی که به جای ۸ ترم، در ۶ ترم تحصبلات کارشناسی خود را به پایان رسانده، این توانایی را داشته که خوب درس بخواند، نمرات بالا کسب کند و معدل بالایی داشته باشد، پس می‌تواند واحدهای بیشتری در هر ترم بگذراند. نتیجه نهایی این است که یک سال زودتر به پایان دوره می‌رسد.

برداشت‌ها از سرعت عمل

دو نوع برداشت از سرعت عمل وجود دارد:

توانایی انجام سریع کارها:

این برداشت همه کارها را دربر می‌گیرد و به همین دلیل می‌توان گفت دقیق نیست و شک و شبهه‌هایی در آن وجود دارد. شاید اگر بخواهیم این تعریف را مبنا قرار دهیم، کارهایمان را اصطلاخاً «بزن دررو»یی از آب درمی‌آیند.

توانایی سرعت بخشیدن بهینه در انجام کارهای لازم:

این معنا دقیق‌تر است، فقط کارهایی که لازم است در آنها سرعت عمل به خرج دهیم و این سرعت عمل متناسب با نیاز آنهاست، را در بر می‌گیرد.

 

 

کارهایی که در آنها دقت بر سرعت غلبه دارد

 

تقویت مهارت‌ها

 

کارهای لذت بخش

 

نیاز به آرامش

 

توجه به ماهیت کارها

 

استفاده از ابزارها

 

تقویت ابزارها

 

برنامه ریزی

 

زمان بندی کارها

 

مرتب کردن و چیدن کارها

 

بین کارها، کار دیگری انجام ندادن

 

حفظ انرژی برای انجام کارها

 

تقسیم و واگذاری

 

تمرین و تکرار

آخرین نکته این است که برای اینکه سرعت عمل بیشتری داشته باشید باید تمرین و تکرار جزء جدایی ناپذیر برنامه روزانه‌تان باشد. می‌خواهید دستتان در تایپ تند باشد، راهی جز تمرین زیاد ندارید. می‌خواهید به سرعت خودتان را برای یک سخنرانی آماده کنید، باید همواره زمانی برای تمرین‌های بیانی اختصاص دهید. همینطور اگر می‌خواهید با سرعت ۱۰۰۰ کلمه در دقیقه متن‌ها را بخوانید با انجام تمرین‌های تندخوانی و تکرار مدام به این هدف دست پیدا خواهید کرد و مثالهای بی‌شمار دیگر.

نتیجه گیری:

افزایش سرعت عمل پایدار در بسیاری از کارها وابسته به رعایت نکاتی است که مهم‌ترین آنها را در این مطلب خواندید. بعضی از امور هم سرعت عمل سم مهلکی برای آنهاست. این شما هستید که تصمیم بگیرید یک فرد عادی باشید، یا یک انسان فکور و رشد یافته.

 پیشنهاد مدیرساختمان

بیشترین جستجوها در مدیر ساختمان